poniedziałek, 13 maja 2013

Martynka chroni przyrodę

Autor: Gilbert Delahaye
Wiek: 5+
Ocena: 5


To wg mnie jedna z poważniejszych i bardziej "naukowych" książeczek z całej serii o Martynce. Pierwsza, z jaką się zetknęłam w tłumaczeniu Pani L. Fabisińskiej, a nie W. Chotomskiej. Jednak uważam, że na zmianie tłumacza książeczka nic nie straciła.
Martynka ma nową koleżankę, która wciąga ją w świat przyrody. Tata Biedronki jest entomologiem. Dziewczynki towarzyszą mu w pracy, poznają wiele gatunków owadów i podglądają ich życie. Tata wspomina im również o ginięciu owadów pod wpływem oprysków. Martynka i Biedronka wymyślają Dzień Owada, akcję, która ma społeczeństwu ich miasteczka przybliżyć problem niszczenia pożytecznych owadów i ich roli w przyrodzie.
Lektura edukacyjna dla dzieci w wieku przedszkolnym i starszych. Obrazki wraz z podpisami dają możliwość poznania wielu gatunków owadów. Zahacza również o problem ekologii. Może być podstawą wielu rozmów i dalszego rozwijania tematów z dziedziny entomologii.
Książka jak zwykle bardzo bogata w przepiękne ilustracje (uwielbiam tą serię zwłaszcza ze względu na te ilustracje!). Polecam i dla dziewczynek, i dla chłopców:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz