czwartek, 16 maja 2013

To nic strasznego: podróż samolotem

Wiek: 2+
Ocena: 5+

 Rewelacyjna książeczka dla malucha i przedszkolaka!!! Bardzo konkretnie i rzetelnie, a jednocześnie zwięźle opisana cała droga od domu do hotelu przy podróży samolotem. Bardzo dużo fajnych, kolorowych i wiernie oddających rzeczywistość obrazków. Pozycja idealna do przygotowania dziecka do podróży, do tego, co się będzie działo na lotnisku, do tego, jak wygląda sam lot. Interesująca także dla malucha, który już samolotem latał, bo ogląda książkę ze zrozumieniem i może wspominać własną przeprawę przez wszelkie odprawy i dalsze etapy podróży.
My wypożyczyliśmy tą książkę przed pierwszym w życiu lotem naszego przedszkolaka. Przyznam, że pomogła mu oswoić temat, w trakcie podróży wiedział już, czego może się spodziewać, jak się nazywa pani na pokładzie samolotu i że w samolocie można robić siusiu;) (ten problem bardzo go nurtował;) ). Zainicjowała wiele rozmów i pytań. Po powrocie synek wielokrotnie oglądał książeczkę z okrzykami: o, my też tak robiliśmy, o, to tak jak my, o, w naszym samolocie nie można było słuchać muzyki!
Książka ma duży format, twarde kartki i grubą okładkę, więc nadaje się także dla maluchów, które jeszcze nie potrafią podejść do literatury z należytym szacunkiem;) Tekst nie przytłacza ilustracji, dzięki czemu można o wielu sprawach opowiadać w sposób przystępny dla dziecka w konkretnym wieku.
Polecam bardzo!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz