wtorek, 8 marca 2016

Wrocławski Szlak Młodego Turysty

Autor: Justyna Rapacz
Wydawnictwo: Studio Emka
Wiek: 5+
Ocena: 5

W tegoroczne ferie odwiedziliśmy Wrocław. Tuż przed wyjazdem trafiłam przez przypadek na Wrocławski Szlak Młodego Turysty i uznałam, że to idealna pozycja, która uatrakcyjni zwiedzanie! I tak też się stało:)
Książeczka zawiera opisy wielu zabytków z wrocławskiej Starówki oraz okolic (np. Ostrów Tumski). Podane informacje są ujęte bardzo ciekawie i w formie przystępnej dla kilkuletniego turysty. Znaleźć tu też można wiele szczegółów i ciekawostek. Bo młody turysta ma się stać...detektywem! Opisy zabytków zakończone są zagadką-zadaniem. A każde zadanie to jedno ze słów do długiego hasła. Kto rozwiąże wszystkie i odczyta całe hasło może...odebrać książkową nagrodę w opisanym hasłem miejscu! I tak Autorka zwraca naszą uwagę na konkretne krasnoludki, stojące przed zabytkowymi budynkami, albo wspinające się na latarnie przy Placu Solnym (trzeba je dokładnie policzyć!), na płaskorzeźby w kościołach (trzeba np. dopatrzeć się, jakie są na nich owoce), na konkretne kamieniczki w Rynku.
Książka jest naprawdę bardzo ciekawa, sprawia, że spacery po Wrocławiu stają się przygodą, pozwala zwrócić uwagę na rzeczy, których na pewno byśmy nie zauważyli! Dodatkowo tropienie tajemnic i rozwiązywanie zagadek jest fajną zabawą:) Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz