piątek, 8 kwietnia 2016

Nela na trzech kontynentach. Podróże w nieznane.

Wydawnictwo: National Geographik
Wiek: 6+
Ocena: 5


To druga książka o przygodach małej podróżniczki, ale pierwsza, która trafiła w nasze ręce. I zrobiła bardzo pozytywne wrażenie:)
Kilkuletnia Nela opowiada swoim rówieśnikom o różnych egzotycznych miejscach, które zwiedziła. Wraz z nią poznajemy mieszkańców afrykańskich krajów, indonezyjskie wyspy itp. Towarzyszą nam wspaniałe dzikie zwierzęta.
Opowieści Neli są bardzo profesjonalne, zawierają sporo informacji i ciekawostek. Każda  jest dość długa, tekstu jest dość dużo. Jednak pisany jest on językiem dziecka i dla dziecka zrozumiałym. Dzięki temu książka nie nudzi. Oczywiście wielką atrakcją są piękne zdjęcia, ale są one uzupełnieniem, nie dominują nad tekstem. Autorka, narratorka i bohaterka w jednej osobie prowadzi z czytelnikiem fajny dialog, zadając pytania za zachęcając do przemyśleń i obserwacji (mnie się to podoba, a tobie? ja bym wybrała to, a ty?). Każdy rozdział zaczyna się pytaniem, czy czytelnik chce wyruszyć z Nelą w kolejną podróż, a kończy pytaniem, czy mu się podobało:)
Na wewnętrznych stronach okładki  znajduje się mapa świata, na której zaznaczone są opisywane miejsca. Dzięki temu można łatwo zlokalizować, w której części świata przebywamy w każdej przygodzie;)
Książka przykuwa uwagę małego czytelnika-słuchacza. W ciekawy, pozbawiony ordynarnego dydaktyzmu sposób przemyca dużo ciekawych informacji na temat krajów i przyrody. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz