piątek, 12 sierpnia 2016

Złota Księga. Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai

Autor: Martin Widmark
Wydawnictwo: Zakamarki
Wiek: 8+
Ocena: 4/6

Niezwykła gratka dla miłośników i przyjaciół Lassego i Mai:) Każdy może spróbować swoich sił w trudnej pracy detektywa!
To zbiór wielu łamigłówek dla starszych dzieci. Znajdziemy tu labirynty, rebusy, porównywanie obrazków, zagadki logiczne, krzyżówki. Wyciąganie wniosków z przeczytanego tekstu czy opisu świetnie ćwiczy dedukcję, rozumienie słowa pianego młodego detektywa.
Książka nie jest zbyt gruba, ale duża (format A4). Miękka okładka ułatwia pracę. W środku wszyta jest wkładka z naklejkami. Na końcu znajduje się test wiedzy o Valleby i mieszkańcach miasteczka. W książce są również odpowiedzi do zagadek, jednak samodzielne rozwiązywanie jest dużo lepszą zabawą:)

Charakterystyczne czarno-białe ilustracje autorstwa Heleny Willis nawiązują do całości serii.
Minusem jest dla mnie konieczność bardzo dobrej znajomości bohaterów serii. Występują tu zagadki polegające np. na podpisaniu cienia postaci, w wielu zadaniach autor pyta o imiona i nazwiska konkretnych osób. Dyskwalifikuje to wg mnie dzieci, które dopiero zaczęły lekturę przygód Lassego i Mai, mają za sobą niewiele przeczytanych tomów.
Książka przeznaczona jest raczej dla dzieci starszych, zadania wcale nie są łatwe. Ale gwarantują dobrą zabawę i zajęcie na dość długi czas:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz