czwartek, 14 stycznia 2016

Reksio. Dobranocka wszech czasów

Autor: Maria Szarf
Wydawnictwo: Papilon
Wiek: 3+
Ocena: 3

Czy jest ktoś, kto nie zna Reksia? Myślę, że wśród rodziców niewielu się znajdzie, nie wiem, jak z dziećmi;) Teraz  Reksio może towarzyszyć nie tylko z ekranu, ale i w wersji papierowej:)
Książka zawiera 10 krótkich historyjek prosto z podwórka:) Oczywiście głównym bohaterem jest sam Reksio, towarzyszą mu wszyscy znajomi z dobranocki: kury, kaczki, koń, prosiaczki, pies.

Wydanie jest bardzo ładne, twarda okładka, śliskie, błyszczące strony, śliczne, kolorowe ilustracje. Jednak wg mnie tekst nie jest zbyt wysokich lotów. Krótkie, proste zdania, bez smaku i ładnej polszczyzny. Do czytania zbyt wiele nie ma, po kilka linijek na stronie. Ale nawet przy takiej ilości lubię, gdy opowieść jest "elegancka". Rozumiem, że książeczka przeznaczona jest dla młodszych dzieci, jednak miejmy więcej zaufania do ich możliwości rozumienia! Wg mnie czytanie służy kształtowaniu języka, jakim dziecko będzie się posługiwało. Im wyższy poziom czytanego tekstu, tym lepiej:) A tu...jakoś mi tego zabrakło:( Także stawiałabym raczej na cieszenie oka, niż ucha;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz