środa, 21 czerwca 2017

Łamigłówki mądrej główki

Autor: Roger Rougier, Christian Redoute
Wydawnictwo: Siedmioróg

Wiem, zbliżają się wakacje i pewnie żaden uczeń nawet nie ma zamiaru spojrzeć w stronę książki, która w jakikolwiek sposób kojarzyłaby się z nauką! A jednak odkryta przez nas kilka lat temu seria "Łamigłówki mądrej główki" są świetną propozycją na wakacyjną nudę!
Książeczki zawierają zestawy zagadek logicznych, nietuzinkowych zadań matematycznych i łamigłówek. Przeznaczone są dla różnych grup wiekowych, znajdziemy tu coś i dla starszego przedszkolaka, i dla ucznia pierwszych czterech klas podstawówki. Każda z części ma podobne cele. Pomaga rozwijać logiczne myślenie, uczy dedukcji, zmusza do skupienia uwagi.

A przy tym forma zadań jest naprawdę ciekawa! Dziecko dobrze się bawi, a równocześnie mózg pracuje na najwyższych obrotach! Nie ma tu typowych zadań szkolnych p.t.: oblicz, dodaj, ile będzie...itp. Zagadki ułożone są wg stopnia trudności, od najłatwiejszego do najtrudniejszego i tak powinny być rozwiązywane. Czasem wskazana będzie delikatna podpowiedź rodzica, by dziecko nie zniechęciło się niepowodzeniem. Przy niektórych zagadkach naprawdę trzeba pogłówkować i trochę się potrudzić!
Książeczki są niezbyt grube, przez co wygodne do rozwiązywania. Ich szata graficzna jest bardzo ciekawa, jednak kolorystyka jest na tyle oszczędna, że nie rozprasza przy pracy.
U nas przez lata sprawdzały się zarówno w podróży, jak i na plaży czy w deszczowe wakacyjne dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz