piątek, 23 września 2016

"Bajki nieBajki. Opowieści z całego świata"

Autor: Elżbieta Dzikowska, Wiesława Wierzchowska
Wydawnictwo: Pascal
Wiek: 6+
Ocena: 4+

Wielka, pięknie wydana książka w twardej okładce stoi na naszej półce już kilka lat. Bo to jedna z tych, do których chętnie się wraca, by pooglądać, poczytać.
Autorki stworzyły zbiór kilku opowieści ze swych podróży po całym świecie. Z założenia są przeznaczone dla ich wnuczek, czyli dla małych dzieci. Bohaterkami są właśnie dwie kilkuletnie dziewczynki, które a najdalszych zakątkach świata znajdują się czasem w całkiem nieoczekiwany sposób (np. po pogłaskaniu kamienia albo na latającym dywaniku). Tym razem obok afrykańskich stepów czy azjatyckich świątyń pojawiły się akcenty europejskie. Opowieści są bogato i pięknie zilustrowane zarówno zdjęciami miejsc, o których mowa w danym rozdziale, jak i różnych ciekawostek.
Jest to książka nieco inna niż np. opowieści Neli z wypraw na różne kontynenty. Tu rzeczywistość spotyka się z magią. Trochę trudno określić wiek potencjalnego czytelnika, gdyż ciekawe informacje, pisane językiem być może dość trudnym dla kilkulatka, przeplatają się z infantylnymi fragmentami o dziewczynkach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz