wtorek, 16 lutego 2016

Leoś strażak

Autor: Wiesław Drabik
Wydawnictwo: Skrzat
Wiek: 3+
Ocena: 3
Cienka, ale bardzo kolorowa i ładnie wydana książeczka o pracy strażaka. Najpierw do szkoły przychodzi z wizytą strażak, a potem zaprasza Leosia i jego kolegów do remizy strażackiej. Tam dzieci mogą obejrzeć wozy, sprzęty i posłuchać opowieści o różnych akcjach.
O ile ilustracje są bardzo fajne, o tyle do tekstu mam trochę zastrzeżeń. Pisany jest wierszem, jednak często rymowanki są jakby na siłę. Poza tym język jest wyczuwalnie sztuczny. Na każdej stronie znajdują się na górze dwie czterowersowe strofki, a na dole dwa małe obrazki z wyjaśnieniami. Niektóre z nich brzmią, jakby ktoś próbował istocie niezbyt inteligentnej wytłumaczyć rzeczy proste w sposób wielce naukowy:/ Poza tym opowieści o akcjach mogłyby być dużo, dużo ciekawsze!
Mojemu dziecku książeczka spodobała się ze względu na obrazki-różne akcje, widok wnętrza wozu, różne sprzęty. Mógł oglądać i oglądać. Jednak tekst przeczytaliśmy raz i poczuliśmy rozczarowanie. Mieliśmy wrażenie, jakby ktoś odpalił fajerwerki, a one zamiast barwnie rozbłysnąć i zachwycić, okazały się niewypałem i tylko piuknęły cichutko gdzieś na trawniku...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz