wtorek, 2 lutego 2016

Pan Jaromir i zagadka aniołów

Autor: Heizn Janisch
Wydawnictwo: Bona
Wiek: 9+
Ocena: 3

To trzecia część serii detektywistycznej o lordzie Huberze i jego asystencie panu Jaromirze, jednak spokojnie można czytać każdą z nich niezależnie.
Emerytowany detektyw oraz jego towarzysz, mówiący ludzkim głosem i lubujący się w języku angielskim wielce inteligentny jamnik udają się do Wenecji, by rozwiązać kolejną zagadkę. Tym razem chodzi o kradzież skrzydła anioła, wysadzanego drogocennymi diamentami. Złodziej pozostawia po sobie nietypowy ślad - dmuchane koło ratunkowe. Lord Huber i pan Jaromir dopatrują się w nim jakiegoś tajemnego przekazu i tropu. To właśnie to koło wiąże kradzież anioła z dwoma innymi przestępstwami, które miały miejsce w Rzymie, przy okazji których znaleziono takie same koła...

Książka nas nie porwała. Momentami wydawała się wręcz nudna, przegadana. Akcja prowadzona jest dość ciekawie, zagadkę nie łatwo rozwiązać, jednak wg mnie jak dla młodego czytelnika forma nieco przerosła treść. Być może sięgnęliśmy po tą książkę za wcześnie, by docenić jej atuty?
Niezaprzeczalnym plusem są opisy architektury Włoch.
Książka wydana jest bardzo estetycznie, w większym formacie, twardej okładce. Tekst jest uzupełniony fajnymi ilustracjami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz