poniedziałek, 16 maja 2016

Czarownica Tekla i jej przyjaciele

Autor: Jennifer Jordan
Wydawnictwo: Debit
Wiek: 3+
Ocena:4

Pogodna, kolorowa, duża książka z trzema wesołymi historyjkami. Pierwsza z nich opowiada o roztargnionej czarownicy, która zgubiła zeszyt z zaklęciami i przez to zamiast załatać dziurę w dachu, ruszyła na tym dachu w podróż jak na latającym dywanie. Po drodze pomogła wielu małym zwierzątkom, w zamian za co potem one pomogły jej i zrobiły nowy dach:)
Druga opowieść dotyczy olbrzyma Kuby, który nie mógł spać nocami, bo bardzo marzły mu stopy, a poza tym bał się ciemności...Któregoś dnia olbrzym pomógł mieszkańcom miasteczka, którym powódź utrudniła codzienne życie. W zamian za to jedna z mieszkanek znalazła sympatyczny sposób na bezsenność olbrzyma:)
Trzecia historyjka opowiada o psotnym duszku Kacperku, który bardzo chciał mieć przyjaciół, jednak był niewidzialny. Z nudów zaczął płatać figle zwierzątkom w czasie zawodów sportowych. Został jednak, ku swemu zaskoczeniu, zdemaskowany. Ale dzięki temu znalazł przyjaciół.
Dwa pierwsze opowiadania bardzo nam się spodobały, jednak trzecie jest dużo słabsze. Mocno naciągane, akcja jakoś dziwnie najpierw się wlecze, a potem nagle gwałtownie przyspiesza.
Ogólnie książeczka jest bardzo optymistyczna i uczy, że pomaganie innym jest fajne.
Napis na okładce głosi, że to lektura dla dzieci 4-8 letnich. O ile dla tej młodszej grupy tekst będzie całkiem ok, o tyle dla tej starszej jest zbyt dziecinny i infantylny. Jednak tu górę bierze bardzo duża czcionka, która na pewno ułatwi naukę czytania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz