środa, 11 maja 2016

Przekroje. Owoce i warzywa

Autor: Agnieszka Sowińska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wiek: 4+
Ocena: 5+Jak trudno namówić dziecko do jedzenia warzyw i owoców wie chyba większość rodziców. A na pytanie, dlaczego dziecko ma je jeść, odpowiadamy zwykle: bo są zdrowe! Ale dlaczego są zdrowe? Na to pytanie odpowiada ta książka:)
Składa się z samych obrazków:) A że jest formatu A4 to obrazki są wielkie:) Na każdym z nich jest przekrój jakiegoś warzywa lub owocu, ale nie jest to taki sobie zwykły przekrój! Każde warzywko i owoc jest swego rodzaju domkiem, w którym toczy się życie. I tu pojawia się to, co najciekawsze: bohaterowie! A nie są oni zwyczajni;) Każdy z nich jest pokrótce opisany na dwóch pierwszych stronach, tak, by można było zawsze wrócić i sobie przypomnieć kto gdzie mieszka.

I tak mamy tu zawsze senną skrobię i wiecznie zajętą witaminę C, która uwielbia majsterkować i wszystko naprawiać czy beta karoten, który lubi dbać o swoją urodę. Przy okazji są wyjaśnienia, że witamina C buduje naszą odporność, beta karoten nadaje blasku włosom i pięknego koloru skórze, a po zjedzeniu ziemniaka pełnego skrobi jesteśmy syci i nieco ospali:) Bohaterów jest wielu i każdy z nich za coś odpowiada. Dzięki opisom i ilustracjom wiemy już, po co mamy jeść marchewkę, co zdrowego jest w jabłku, a co zyskamy dzięki kapuście:)
Polecam nie tylko dla dzieci!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz