niedziela, 27 grudnia 2015

Papuk czyli opowieść o potwornym apetycie na książki

Autor: Joanna Kmieć
Wydawnictwo:Akapit Press
Wiek: 5+
Ocena: 4
 

Mama Jagódki i Jasia jest pisarką. Kiedy w trakcie tworzenia kolejnego rozdziału książki psuje się laptop, a mama z dzieciakami idą dla relaksu na spacer, trafiają do dziwnego sklepu ze starymi maszynami do pisania. Jego właściciel wręcza mamie jedną z nich, nie chcąc zapłaty. Następnego dnia okazuje się, że sklep...zniknął, a na biurku zamiast kilku zapisanych kartek leży ich...ze sto! Z kolei Jaś znajduje w koszu na śmieci śmiesznego stworka, który żywi się...papierem! To daje początek wielu zabawnym wydarzeniom.
Książka bardzo pogodna, przyjemna w odbiorze, ciekawa. Tekst opatrzony fajnymi ilustracjami wykonanymi przez Autorkę. Krótkie rozdziały pozwalają "porcjować" lekturę odpowiednio do wieku czytelnika. Nam jednak niektóre rozdziały wydały się aż za krótkie, uważam, że dla każdego drobnego wydarzenia nie było potrzeby tworzenia odrębnej części tekstu.
Tylko tych przygód trochę za mało. I za krótkie. Jak petardy, na chwilę coś błyśnie i już zgasło...
Zakończenie nieco zbyt hmm...przesłodzone?Infantylne? Idealistyczne? Zła i dokuczliwa sąsiadka nagle okazuje się wspaniałą, ciepłą ciocio-babcią i wszyscy nagle stają się bardzo szczęśliwi...
 Całość wydana bardzo estetycznie, na wysokiej jakości papierze. Miękka okładka i niewielki format ułatwiają wspólną lekturę.

2 komentarze: