czwartek, 27 października 2016

"Doktor Proktor i proszek pierdzioszek"

Autor: Jo Nesbo
Wydawnictwo: Czarna Owieczka
Wiek: 8+
Ocena: 5/6

Na ulicę Armatnią pewnego norweskiego miasta wprowadza się nowy lokator: karzełkowaty, rudowłosy chłopiec o imieniu Bulek. Szybko zaprzyjaźnia się z sąsiadką Lisą, z którą ma chodzić do jednej klasy, oraz szalonym wynalazcą, doktorem Proktorem. Najnowszym osiągnięciem wynalazcy jest tytułowy proszek pierdzioszek, który po zażyciu powoduje baki o niesamowitej sile. Co więcej, w wyniku niewielkich modyfikacji powstaje proszek prykonautów, który potrafi swą siła wystrzelić człowieka w kosmos! Bulek wpada na pomysł, by proszek pierdzioszek sprzedawać dzieciom, a proszek prykonautów zaproponować NASA (dzięki temu wynalazkowi sporo zaoszczędziliby na produkcji rakiet!). Niestety, za rogiem czają się wstrętni bliźniacy Truls i Trym Thrane oraz ich pazerny ojciec. Najpierw doprowadzają do aresztowania doktora Proktora i Bulka, a następnie wykradają oba proszki. To dopiero początek niesamowitych wydarzeń!
Równocześnie w mieście pojawia się pewien problem związany z dorocznymi obchodami norweskiego święta niepodległości 17 maja i sławną na cały kraj, a może i świat salwą armatnią...
Pełna inteligentnego humoru, rewelacyjna książka dla dzieciaków, które lubią się śmiać z fantastycznych przygód:) Dość gruba, bardzo estetycznie wydana, opatrzona wieloma śmiesznymi ilustracjami jest idealną lekturą dla początkujących czytelników. Wciąga, powoduje salwy śmiechu, nie pozwala zasnąć wieczorem;) Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz