wtorek, 18 października 2016

"Wypożyczalnia babć"

Autor: Maria Czernik- Marjańska
Wydawnictwo: Stentor
Wiek: 5+
Ocena: 5


Pewnego dnia w drzwiach wypożyczalni pełnej regałów z książkami staje Mały. Zapytany, czego szuka, odpowiada, że chce wypożyczyć...babcię. Taką, która będzie miała dla niego czas i odbierze go wcześniej z przedszkola, i pójdzie na plac zabaw. Czyli będzie robiła to, na co rodzice nie mają czasu...Kolejnego dnia w tych samych drzwiach i z tym samym problemem staje Większy, poinformowany przez kolegę o możliwości wypożyczenia babci. A jeszcze kolejnego pojawia się Duży, który...też chętnie wypożyczy babcię, byleby była miła! Bo jego "przyszywana" babcia jest bardzo dla niego niesympatyczna...Oczywiście właścicielka wypożyczalnie nie zostawi chłopców z ich problemami i znajdzie rewelacyjne rozwiązanie:)
Bardzo dobra i ważna książka, nie tylko dla dzieci, ale i dla nas, dorosłych. Zabieganych, wciąż ścigających się z umykającym czasem, nie zwracających często uwagi na potrzeby dzieci. A maluchy nie raz czują się opuszczone i samotne. Szukają ciepła i bliskości drugiego człowieka.
Być może lektura wywoła dyskusję. Być może pozwoli lepiej poznać swoje dziecko i jego odczucia. I zmierzyć się ze swoimi myślami.
Tekst uzupełniają fajne ilustracje autorstwa Justyny Mahboob. Twarda okładka, zgrabny format czynią wydanie bardzo wygodnym i estetycznym. 50 niedługich stron to idealna lektura na jeden wieczór:)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz