piątek, 27 listopada 2015

Mysi domek

Autor: Karina Schaapman
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wiek: 3+
Ocena:5+

Niesamowita książka!!!
W Mysim Domku mieszkają Sam i Julia. Ona jest rezolutna i odważna, ale nieco samotna, bo mieszka tylko z mamą. On jest nieśmiały i grzeczny, ma za to liczną rodzinę. Są sąsiadami i przyjaciółmi. Książka jest zbiorem krótkich opowiastek o codziennym życiu myszek. O odwiedzinach u sąsiada, o ospie, o zakupach. Ale to nie tekst jest tu najważniejszy! Zdecydowanie na pierwszy plan wysuwają się ilustracje.
Mysi Domek Autorka wybudowała sama, z pudeł, papieru, tkanin, różnych dostępnych materiałów. Wszystko dopracowane jest w najdrobniejszym szczególe i przepiękne! Julia i Sam powstali na szydełku. Świat wykreowany przez panią Schaapman po prostu wchłania czytelnika. Dorośli wracają do czasów dzieciństwa (jeszcze pamiętam, jak z koleżankami budowałyśmy z mini mebelków mini pokoiki na pólkach), a dzieci dają się porwać w krainę wyobraźni. Zadziwiające, jak bardzo mogą się spodobać wnętrza wykreowane w ten sposób! My nie mogliśmy oderwać od nich oczu! 

Dodatkowym atutem jest piękne wydanie książki - duży, kwadratowy format, twarda okładka, kredowy papier. Zdjęcia są bardzo wyraziste, dzięki czemu można wypatrywać coraz to nowe szczegóły. Szydełkowe myszki emanują ciepłem i przytulnością, aż chciałoby się je pogłaskać i przytulić wieczorem pod ciepłą kołderką!

Szczerze polecam tą książkę, i tym najmłodszym, i tym nieco starszym!

2 komentarze:

  1. Mam dwa tomy - śliczne te ilustracje, nadzwyczajne. Fanie, że to wszystko powstało naprawdę i zostało tylko zilustrowane. Na żywo musi to być niesamowity widok.

    OdpowiedzUsuń
  2. Też bym chciała na żywo to zobaczyć:) Przypominają mi się lata dzieciństwa, mini mebelki z drewna dla lalek i pokoiki robione na półce:)

    OdpowiedzUsuń