środa, 25 listopada 2015

Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie

Autor: Gunilla Bergstrom
Wydawnictwo: Zakamarki
Wiek: 3+
Ocena: 5

Albert ma 5 lat, kota Puzzla i tatę, z którym uwielbia się bawić. A, i głowę pełną pomysłów;) Jak to czasem bywa, tata chce mieć chwilę spokoju i pozwala Albertowi wyjątkowo wziąć skrzynkę z narzędziami. Z jednym zastrzeżeniem: nie wolno mu dotykać piły, bo mógłby sobie zrobić krzywdę! Chłopiec pilnie się stosuje do tego zakazu. Na szczęście tata pozwala mu wziąć inne rzeczy (np. zepsuty stołek) -  tylko mruczy potakująco zza rozłożonej gazety...Majsterkowanie pochłania chłopca bez reszty. Konstruuje helikopter, którym wyrusza w niebezpieczną podróż...Co z tego wyniknie? Zdradzę tylko, że w końcu Albert osiągnął dwa swoje cele: skłonił tatę do zabawy i zdobył wymarzoną piłę!

Bardzo sympatyczna, pogodna i "życiowa" (któż z nas, rodziców, nie zgadza się czasem na różne zakazane zabawki by mieć chwilę ciszy...) opowieść! Tylko momentami aż strach czytać ją maluchom, żeby nie wcieliły w życie pomysłów Alberta...A jego wyobraźnia nie zna granic!

Książka, jak zwykle w Zakamarkach, jest pięknie i porządnie wydana, duża, w twardej okładce, na pięknym papierze, kolorowo i przejrzyście.
Polecam tą i pozostałe opowieści o Albercie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz