środa, 15 czerwca 2016

Czarna owieczka

Autor: Jan Grabowski
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wiek: 5+
Ocena: 4+


Wisia i Zosia to kilkuletnie bliźniaczki mieszkające z rodzicami w opuszczonym domu. Mają owcę, którą bardzo kochają, a to głównie dlatego, że jest ona nad wyraz spolegliwa, spokojna, pozwala się tulić, głaskać i rozpieszczać. Niestety, zdarza się tragedia, owca umiera:((( Zostawia po sobie jednak malutkie, kilkudniowe jagniątko. Dziewczynki bardzo się martwią, bo maleństwo nie chce pić z butelki. Sąsiad proponuje, by spróbować dać owieczkę pod opiekę suce, która właśnie ma szczenię do wykarmienia. Rzeczywiście, pies wspaniale opiekuje się Metką. Owieczka zamieszkuje w psiej budzie i o dziwo, przejmuje psie zwyczaje! Umie "służyć", nawet poszczekuje na sąsiadów! Jest rozbrykana i radosna, nie tak skora do pieszczot jak matka. Początkowo Wisia i Zosia są rozczarowane, że Metka jest taka inna. Jednak szybko ją pokochały, przy okazji ucząc się, żeby każdemu pozwolić być takim jaki jest.
Urokliwa, ciepła opowieść dla młodszych dzieci (przedszkolaków), ale i tych, które już zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, niewielka objętość i duże, piękne ilustracje zachęcają do sięgnięcia po książeczkę i zmierzenia się z nią samemu:)
To kolejna lektura z czasów dzieciństwa kolejnego już pokolenia. Po raz pierwszy wydana w latach 60-tych ubiegłego wieku, nie traci dziś na uroku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz