czwartek, 16 czerwca 2016

Na tropie przygody - niezbędnik młodego survivalowca

Producent: Bright Junior Media
Wiek: 7+
Ocena: 5+


To nie jest typowa książka! To niewielkich rozmiarów, stu stronicowy, kieszonkowy poradnik, jak przeżyć w lesie. Mały podróżnik czy poszukiwacz przygód dowie się z niego, jak zbudować szałas z patyków (ba, nawet kilka różnych rodzajów szałasów!), jak się chronić przed słońcem, deszczem czy zimnem nie mając standardowego wyposażenia (czyli choćby kurtki czy parasola), jak udzielić pierwszej pomocy (zarówno osobie nieprzytomnej, jak i w przypadku zwichnięcia kończyny czy rany). Przy okazji pozna tropy zwierząt oraz to, jak odczytać z mowy ciała ich zamiary (czy są nastawione wrogo czy pokojowo). Nauczy się rozpoznawania kilku leśnych roślin, które są jadalne i z których można przyrządzić prosty posiłek.
Książeczka jest zrobiona w taki sposób, że skorzysta z niej nawet dziecko, które słabo czyta. Wyraźne, szczegółowe ilustracje i obrazkowe instrukcje ułatwiają sprawę w sytuacji, gdy trzeba szybko działać;)
Poszczególne kartki połączone są kółkiem w narożniku, dzięki czemu rozkładają się w wachlarz. Są grube, foliowane, na pewno niosą wiele;) Całość spakowana jest w zgrabne, sztywne, tekturowe pudełko z otworem do zawieszenia.
U nas niezbędnik sprawdził się bardzo dobrze, dostarczył zajęcia na długo i nie raz dziecko do niego wracało.
Proponuję od razu zestaw uzupełnić w lornetkę, lupę i chociażby prosty zestaw medyczny (bandaż, chusta itp) co znacznie urozmaici zabawę i dostarczy dodatkowych wrażeń w trakcie wyprawy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz