niedziela, 12 czerwca 2016

Pippi Pończoszanka razy dwa

Autor: Astrid Lindgren
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wiek: 6+
Ocena: 5


Oto kultowa już bohaterka kilku pokoleń maluchów! Pippi ma 9 lat, nosi ogromne buty i pończochy nie do pary, a włosy ma rude jak ogień, zaplecione w dwa warkoczyki. Sypia z głową pod kołdrą i nogami na poduszce i mieszka sama w Willi Śmiesznotce. To znaczy nie sama, bo towarzyszą jej koń i małpka Pan Nilson. Jej mama jest aniołem, a tata kiedyś w czasie sztormu został zmyty z pokładu i ślad za nim zaginął. Pippi jednak wie, że tata jest królem murzyńskim i kiedyś do niej wróci:) Wcześniej dziewczynka podróżowała wraz z tatą statkiem po świecie, a po powrocie zamieszkała właśnie w willi. Poznała nowych przyjaciół z sąsiedztwa-Tommego i Annike, wiernych kompanów wszystkich przygód. A tych przygód nie brakuje, gdyż główka Pippi pełna jest szalonych pomysłów! Jest najsilniejszą dziewczynką na świecie, co nie raz pomaga jej wybrnąć z tarapatów. Nieobycie towarzyskie co i rusz nastręcza jej problemów, a u czytelnika wywołuje salwy śmiechu:))) Czasem (no  nawet dość często...) zdarza jej się kłamać, ale jak sama stwierdza: czy to coś złego? Zdarza jej się nawet iść do szkoły, jednak stwierdza dość szybko, że to nie miejsce dla niej, a nauka "tabliczki schorzenia" wcale nie jest jej potrzebna.

W drugiej części przygód Pippi, równie pełnej śmiechu, zjawia się tatuś dziewczynki, sławny król murzyński! A więc Pippi dobrze przypuszczała!  Tatuś oczywiście chce zabrać córkę ze sobą do murzyńskiej wioski i w dalszy rejs. Tommy i Annika są zrozpaczeni...Czy Pippi zdecyduje się wyjechać?
Przy tych książkach nie sposób się nudzić! A mały słuchacz przez cały wieczór powtarza: czytaj dalej, czytaj dalej!
To idealna lektura na powrót do dzieciństwa, warta czytania właśnie w okolicach Dnia Dziecka:) Warto także sobie zrobić czasem prezent:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz