wtorek, 14 czerwca 2016

Żabek i Ropuch. Dzień po dniu.

Autor: Arnold Lobel
Wydawnictwo: Literackie
Wiek: 4+
Ocena: 4+


Żabek i Ropuch są najlepszymi przyjaciółmi. Nawet wtedy, kiedy się ze sobą nie zgadzają. I wtedy, kiedy coś im nie wychodzi. Służą sobie radą i pomocą, wysłuchują w potrzebie, razem się bawią.
To zbiór pięciu opowiastek o codziennych sprawach Ropucha i Żabka. Choćby o tym, jak puszczali latawca. Albo o takim dniu, kiedy nic się nie chce, ale nad głową wisi widmo, że jutro będzie tyle do zrobienia, jeśli dziś nie będzie się robiło nic...
Ciepła, pięknie wydana i ilustrowana książka w rewelacyjnym przekładzie Wojciecha Manna. Przyznam, że wydanie naprawdę mi się podoba. Duża, wyraźna czcionka będzie pomocna dla tych dzieci, które próbują same czytać, a i dla rodziców stanowi wygodę;) Twarda okładka i dobrej jakości papier powodują, że książka nie zniszczy się szybko, nawet po wielokrotnym czytaniu. A klimatyczne ilustracje tworzą aurę baśniową.
To już czwarta i ostatnia część opowiadań, do tej pory nam nie znanych. Mimo, że w oryginale ukazały się w latach 70-tych ubiegłego wieku, w Polsce mamy okazję je czytać dopiero od zeszłego roku. Ich ponadczasowość powoduje, że mimo upływu tylu lat nie straciły ani na uroku, ani na przesłaniu:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz