piątek, 3 czerwca 2016

W czasie deszczu dzieci się...NIE nudzą!!! czyli labirynty i łamigłówki

Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów. Długa jazda samochodem, kilkugodzinny lot samolotem czy deszczowe popołudnie w hotelowym pokoju mogą przyprawić o zabójcze myśli niejednego rodzica...
My już kompletujemy zestaw ratujący życie w trudnych momentach uziemienia:) Autor: Becky Wilson
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wiek: 7+
Ocena: 5+


"Absolutnie fantastyczne labirynty" to 120 stron naprawdę fantastycznych łamigłówek!  Nie są wcale proste! Myślę, że uczeń początkowych klas szkoły podstawowej będzie miał zajęcie na całe popołudnie! A i dla nastolatka te labirynty nie są czymś banalnie prostym.
Książka jest pięknie wydana, bajecznie kolorowa! Muszę przyznać, że ten natłok kolorów jest dodatkowym utrudnieniem w wielu zagadkach, gdyż dosłownie można dostać oczopląsu.
Większość labiryntów zajmuje jedną stronę, ale są i takie, które są rozłożone na dwie. Każdy dotyczy innej tematyki, nad zagadką jest tytuł i polecenie, co trzeba wykonać (bo nie tylko zawsze przejść, czasem trzeba coś zebrać po drodze czy szczególnie czegoś unikać!)
Książka ma duży format, grube karty, miękką okładkę dzięki czemu łatwo ją rozchylić przy pracy.
Autor: Magda Wosik
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wiek: 5+
Ocena: 5+

 Kolejna rewelacyjna książka idealnie zajmująca czas i głowę nudzącemu się dziecku! Zadania polegają na tym,żeby na czarno-białej ilustracji znaleźć przedmioty wskazane na stronie obok. A nie jest to proste nie tylko dla kilkulatka, ale i dla starszego dziecka! Ba, dorosły ma również niezłą zabawę! Bo np. papuga udaje...włosy!Dodatkowym atutem jest to, że ilustracje można pokolorować. A że są bardzo szczegółowe, samo to zajęcie zajmie sporo czasu i da mnóstwo zabawy!
Książka ma duży format, miękką okładkę i jest wygodna w użytkowaniu. Wykonana jest porządnie, można mieć pewność, że nie rozsypie się w podróży czy na plaży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz